Virtualna mobilnost u Poljskoj u okviru projekta Erasmus+
Autor: ANA KRMEK, 18. 3. 2021.

U okviru Erasmus+ projekta „Primjena IKT alata u tradicionalnoj nastavi i nastavi na daljinu“ u  našoj se Školi od 24. do 29. veljače 2021. održavala druga virtualna, a ujedno i posljednja projektna mobilnost. Tema mobilnosti bila je „Kurikulum robotike“ koju su vodili naši glavni koordinatori, poljski partneri. U mobilnosti su sudjelovali  nastavnici: M. Jovičić, A. Karlović, A. Krmek i koordinatorica projekta J. Sudarić. Tijekom tri dana virtualne edukacije, domaćini su nas upoznali s nastavom robotike i programiranja.

Bugarski partneri u projektu upoznali su nas s aktivnostima koje provode u svojoj školi, a  povezane su s robotikom. Prezentirali su zanimljiv uređaj kojim mogu upravljati školskim zvonom, no posebnost uređaja je u tome što može  izmjenjivati melodije zvona. Tijekom prezentacije, zanimljivo je bilo vidjeti na shematskom prikazu komponenti logo osječkog proizvođača elektroničkih komponenti i sklopova „e-radionice“ čije su pločice koristili pri izradi.

Poljski kolege prezentirali su svoj rad s Lego Mindstorms setovima te nam pokazali na koji način su ga programirali i kako upravljati njime. Više o tome možete pogledati putem poveznice: https://www.youtube.com/watch?v=EdnXA6JxATI

Priloženi dokumenti:
FB_IMG_1616416592968.jpg (22.80 KB)