Zelena čistka-jedan dan za čišći okoliš
Autor: Igor Prašnikar, 20. 9. 2021.

Kao i proteklih godina naša škola je prepoznala važnost kampanje Zelena čistka kao primjer učenicima i svim volonterima prema očuvanja našeg okoliša.
 Dana 18.rujna naša se škola pridružila akciji Zelena čistka, kao i preko 6o drugih škola u Hrvatskoj, ali u nažalost malo promijenjenim okolnostima. zbog pandemijske ugroze. U akciji su sudjelovali učenici 3.b razreda.

Ove godine je akcija malo drugačije konciprana, kao bi se izbjegla masovna okupljanja, pa je naglasak akcije na lociranju i evidentiranju nezakonitih odlagališta otpada, što do sada nije bila praksa.

Naši učenici su skinuli aplikaciju na TrasuOut na svoje mobitele, i krenuli u potragu za „divljim“ odlagalištima otpada. Potraga je obuhvatila širu okolicu naše škole u trajanju od jednog sata, a aplikacija je omogućavala slikanje i lociranja svakog divljeg odlagališta koji je uočen.

Nadamo se da smo našim malim doprinosom puno pomogli lociranju problema oko divljih odlagališta smeća. Iskreno se nadamo da ćemo slijedeću veliku akciju odraditi u „normalnim „ uvjetima sa velikim brojem aktivista.