« Lipanj 2022 »

Projekt Naturavita
Autor: LJILJANA VIDOVIĆ, 15. 11. 2021.

U edukativnom centru Hrvatskih šuma u Podravlju 5. 11. učenici 4. a i 4. b sudjelovali su u aktivnostima projekta Naturavita.
Naturavita je projekt razminiranja, obnove i zaštite šuma i šumskog zemljišta u zaštićenim i Natura 2000 područjima u dunavsko-dravskoj regiji

Nakon pozdrava i dobrodošlice o minsko-eksplozivnim sredstvima i opasnostima od mina, predavanje je održao g. Dubravko Krušarovski iz MUP-a, Ravnateljstva civilne zaštite.

Poslije užine učenicima je prikazan promotivni film o projektu Naturavita i objašnjeni zadaci koje svaki od partnera koji sudjeluju u projektu trebaju izvršiti. Izlagač Dalibor Tonc, ing. šumarstva i djelatnik Hrvatskih šuma učenicima je ukratko objasnio prirodan način obnove šuma i istaknuo činjenicu o 250 godina održivog razvoja u gospodarenju šumama. Unatoč lošim vremenskim prilikama kratko se otišlo u šumu i na terenu upoznalo najčešće vrste drveća s naglaskom na crnu i kanadsku topolu.

Po povratku u dvorište objekta posađene su dvije sadnice hrasta lužnjaka kao uspomena na posjet naša dva razredna odjela. Učenici su kao zahvalu za sudjelovanje u projektu dobili praktične darove.

Ljiljana Vidović, prof.