« Lipanj 2022 »

Stručno predavanje o mentalnom zdravlju adolescenata
Autor: Sandra Valić, 12. 2. 2022.

U sklopu Školskog preventivnog programa 10. 2. 2022. za nastavnike i stručne suradnike naše škole održano je predavanje pod nazivom „Uloga prosvjetnih djelatnika u očuvanju mentalnog zdravlja adolescenata“. Predavanje je organizirala naša pedagoginja Gordana Popović, uz podršku ravnateljice Nade Pitinac, a održala ga je mr. sc. Marija Kribl, dr. med., voditeljica Centra za zdravstvenu zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje bolesti ovisnosti Osječko-baranjske županije.

U zanimljivom i poučnom predavanju dr. Kribl predstavila nam je s kakvim se sve emocionalnim i mentalnim izazovima susreću djeca i mladi. Saznali smo koji su najčešći problemi mentalnog zdravlja kod djece, kako se manifestiraju te kako ih nastavnici mogu prepoznati, a zatim i reagirati. Doktorica je ponudila savjete i konkretna rješenja za određene situacije te joj zahvaljujemo na stručnom predavanju i kvalitetnoj suradnji koju naša škola godinama ostvaruje s Centrom za zdravstvenu zaštitu mentalnog zdravlja.