„Sunčano inje pjesnikinje: VESNI PARUN“
Autor: Gordana Popović, 19. 6. 2022.

Povodom 100. obljetnice rođenja pjesnikinje Vesne Parun, a na temelju raspisanoga Javnoga poziva za sudjelovanje u djelu, Društvo profesora hrvatskoga jezika sastavilo je trojezični zbornik stihova „Sunčano inje pjesnikinje: VESNI PARUN“.
Javni poziv za sudjelovanje bio je upućen članicama Društva – učiteljicama, profesoricama i onima koje su „profesionalno vezane ili bile vezane za hrvatski jezik“ te su od mnoštva pristiglih radova odabrane 32 pjesme i lirske proze, među kojima je u ovaj digitalni zbornik uvrštena i pjesma naše pedagoginje Gordane Popović, prof., na čemu joj od srca čestitamo!

Zadane su teme bile: ženstvo, majčinstvo, stvaralaštvo riječima, a svoj doprinos, možemo reći i dar, ovome zborniku dala je spisateljica Julijana Matanović, svojom dotad neobjavljenom pričom „Žeđ“. Glavna je urednica zbornika, ujedno i glavna urednica portala Društva profesora hrvatskoga jezika, Sanja Miloloža, prof., a suurednice i prevoditeljice zbornika su: Sanja Bosak, prof. (prijevod na engleski jezik) i Irena Pehar Miklenić, prof. (prijevod na njemački jezik).

Donosimo vam pjesmu naše pedagoginje te vas pozivamo da na poveznici prolistate zbornik – on je pravi lirski, ali i slikarski, hommage našoj Vesni.

Gordana Popović: Druga destinacija

Rekla si: „Biraj drugu destinaciju!“

Svem tom ljepljivom ljetnjem vremenu

dala si svemirsku dimenziju.

Šutjela sam... i vraćah se na zemlju.

Ispred mene su kao u nekom nijemom filmu

Iskakale sličice unazad i

okretale se u smjeru suprotnom

od kazaljki na satu.