« Svibanj 2024 »

Terenska nastava u Beču
Autor: Administrator , 21. 11. 2022.

U petak i subotu, 11. i 12. studenoga 2022. godine učenici naše škole, pod vodstvom profesorica Branke Biljan, Ane Krmek, Adrijane Šepić i Ljiljane Vidović, posjetili su prekrasan grad Beč.
Razredi 2. a, 2. b, 3. a i 3. b bili su oduševljeni ljepotom i osobitostima grada. Prvi dan većinom smo upoznavali karakteristike grada, kao i njegovu povijest. Nakon šetnje Bečom zaputili smo se u Prirodoslovni muzej, koji je bio prekrasan.

Dočekali su nas iznimni sadržaji, od toliko katova muzeja ne znate na koji biste prvo pošli. Obilazak Prirodoslovnog muzeja pomogao nam je u shvaćanju nastavnih sadržaja vezanih za teme koje obrađujemo ove godine te smo naučili i nešto novo. Prirodoslovni muzej jako je realističan te imate osjećaj kao da će životinje i biljke oživjeti. Poslije toga imali smo slobodno vrijeme, a mi smo se odlučili za shopping u najduljoj ulici u Beču, Mariahilferstraße, moderan pješački bulevar u kojem se nalaze mnogobrojne trgovine. Zatim smo večerali u restoranu Wienerwald te smo se nakon toga uputili u hotel Campanile Vienna South, koji je bio prekrasan, moderan i, od svega najbitnije, udoban. Osoblje je bilo jako ljubazno, uvijek smo im se mogli obratiti ako je bilo problema i slično.

Drugi dan odjavili smo se iz hotela i krenuli u posjet muzeju Schönbrunn, koji je bio jako zanimljiv. Svaka osobila dobila je mali daljinski uređaj te smo preko naših uređaja slušali što se sve događalo u prostorijama u kojima smo šetali. Zadnja lokacija koju smo posjetili prije odlaska na ručak bio je Tehnički muzej, koji nas se najviše dojmio. Tehnički muzej izuzetno je velik i interaktivan. Svidjelo nam se što smo mogli vidjeti kako su stvari u prošlosti funkcionirale te kako isti predmeti funkcioniraju danas. Nakon obilaska muzeja ručali smo u istome restoranu kao i prvi dan te smo se zatim uputili našim domovima.

Melani, Klara i Sibill, 3. b