« Svibanj 2024 »

Maturanti Ruđerice posjetili Smotru Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku
Autor: Sandra Valić, 13. 12. 2022.

Dio učenika 4. a, 4. b, 4. g i 2. a razreda u petak, 9. prosinca 2022. posjetio je 36. Smotru Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, održanu na Fakultetu za agrobiotehničke znanosti.
Naši su se učenici najviše zainteresirali za sadržaje Odjela za biologiju i Odjela za kemiju te donosimo osvrte dviju učenica.

„Smotra je bila izvrsno organizirana, a štandovi pojedinih fakulteta kreativno osmišljeni, zanimljivi za nas srednjoškolce, ali i izrazito edukativni. Razgovarajući sa studentima mogli smo saznati nešto novo o studijskim programima, poslijediplomskim studijima, uvjetima za upis u fakultet, životu studenata i o još mnogo drugih pojedinosti koje će nam biti od velike pomoći pri odabiru željenog fakulteta. Željeli bismo zahvaliti organizatorima, profesorima i njihovim studentima koji su nam na detaljan način približili svoje fakultete nizom radionica i zanimljivim pričama.“

Mirela Kamenar, 4. a

„Bilo je raznih štandova, najviše smo vremena provodili za štandom Odjela za biologiju, gdje smo imali priliku susresti se s kukcem paličnjakom te odraditi kratak pokus. Studenti svih fakulteta koji su bili prisutni za štandovima podijelili su nam letke te su nam ispričali sve što nas zanima u vezi fakulteta koji oni pohađaju.

Osim razgovora sa studentima, razmijenili smo mišljenja i s učenicima drugih srednjih škola.

Učenici naše škole dali su intervju za televiziju, odgovarali su na razna pitanja koja su im bila postavljena. Jedno od najčešćih bilo je koji fakultet planiraju upisati i zbog čega baš taj fakultet.“

Lara Pastuović