« Svibanj 2024 »

Prevencija zlostavljanja na internetu
Autor: Gordana Popović, 26. 1. 2023.

Shodno planu o provedbi Školskog preventivnog programa i projekta „Zdrav za pet“  policijska službenica Larisa Kovač iz Policijske uprave Osječko-baranjske 20. siječnja 2023. održala je predavanje prvim razredima naše škole. Pedagoginja Gordana Popović, prof. organizirala je realizaciju programa na temu Sigurnost i zaštita mladih – zajedno protiv govora mržnje.

Cilj susreta smanjenje je rizičnih ponašanja mladih „uživo“ i na društvenim mrežama te odgovorno ponašanje prema sebi i drugima. Ovim predavanjem nastojalo se učenicima približiti policiju i njihov rad, tako da, tijekom procesa odrastanja, policijske službenike prihvate kao prijatelje pomagače, koji ih upućuju na pravilne načine postupanja u rizičnim okolnostima. Također se predstavljanjem primjera iz prakse učenicima naglasilo koje nam opasnosti prijeti vezane za internet te se primjenom znanja mogu tome oduprijeti.

Rastući problem sigurnosti djece na internetu postaje sve ozbiljnija prijetnja djeci i mladima, stoga poduzimanjem svake preventivne akcije ističemo važnost sigurnosti tijekom odrastanja. Kako bismo to i ostvarivali, mladim je ljudima, suvremenicima internet tehnologije, potrebna kvalitetna edukacija i prevencija, a ova to zasigurno i jest.

Zahvaljujemo prevencijskom timu Policijske uprave Osječko-baranjske na suradnji!