« Svibanj 2024 »

„Promicanje mentalnog zdravlja – Pogled u sebe“
Autor: Administrator , 6. 2. 2023.

Svakodnevno svjedočimo porastu problema mentalnog zdravlja, posebno među mladima, te poteškoćama s kojima se mladi svakodnevno susreću na putu njihova odrastanja.
U siječnju 2023. godine u našoj je školi započela provedba edukativno-javnozdravstvenog projekta „Promicanje mentalnog zdravlja – Pogled u sebe“, pod vodstvom Međunarodne udruge studenata medicine Hrvatska (CroMSIC). U projekt su uključeni 3. n i 3. wd razred s razrednicima Nives Bušić Tomanić i Dinkom Blaževićem.

Cilj je ovoga projekta podizanje svijesti o poremećajima mentalnog zdravlja među mladima, kako bi potaknuli mlade na bolje upoznavanje samih sebe te poboljšali svoje mentalno zdravlje koje je temelj za individualnu dobrobit i djelotvorno funkcioniranje pojedinca i zajednice. Projekt se provodi kroz niz od ukupno osam radionica vršnjačke podrške mladima. Ovaj je projekt 2020. godine nagrađen prvim mjestom na svijetu u području najboljih praksi za mlade po ocjeni udruge IFMSA (lnternational Federation of Medical Students Associations).

Pohvaljujemo naše učenike na aktivnom sudjelovanju u dosadašnjim radionicama!

Gordana Popović, prof. i Ivana Borić Letica, mag. psych.