« Svibanj 2024 »

Školska smotra Projekta građanin
Autor: Sandra Valić, 21. 2. 2023.

Svake godine u okviru Građanskog odgoja tim učenika pod mentorstvom pedagoginje Gordane Popović vrijedno obrađuje jednu aktualnu temu metodoma Projekta građanin. Ove su godine istraživali utjecaj energetskih napitaka na zdravlje mladih te su pod nazivom „Što to u mladom biću vodi k energetskom piću“ učenice 2. a razreda Marija Ćurić, Jana Medved, Lara Pastuović i Željana Radovanović rezultate svojega rada pripremile za predstavljanje zainteresiranim razredima.

Školska smotra Projekta građanin održana je u četvrtak, 16. veljače 2023., kada je projekt predstavljen učenicima 1. b razreda s razrednicom Sandrom Valić, a smotri su nazočile i pedogoginja Gordana Popović, psihologinja Ivana Borić Letica te knjižničarka Medicinske škole Alta Pavin Banović.

Učenice su uspješno argumentirale svoj zaključak da konzumacija energetskih napitaka može imati neželjene posljedice na zdravlje te se nadamo da će ostale učenike potaknuti na promišljanje i eventualnu promjenu svojih navika.