« Svibanj 2024 »

Županijska razina Smotre LiDraNo
Autor: Sandra Valić, 8. 3. 2023.

Nakon održanih školskih i gradskih razina Smotre LiDraNo, 28. veljače 2023. u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga u Našicama održana je županijska Smotra.
Mladi autori, učenici od prvog do četvrtog razreda srednjih škola Osječko-baranjske županije, predstavili su se svojim literarnim i novinarskim radovima te dramsko-scenskim izrazom.
Našu školu predstavljale su učenice 1. a razreda Lu Maršalek i Nikolina Roša, koje su sudjelovale u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa – Lu je recitirala pjesmu Irene Vrkljan Zaljubljeni dan, a Nikolina izvela monolog iz Dnevnika Anne Frank.

Učenice su se za LiDraNo pripremale pod mentorstvom profesorice Sandre Valić, stekle su dragocjeno iskustvo scenskog nastupa te su dostojno predstavile našu školu. Smotra je protekla u vrlo ugodnoj atmosferi, druženju svih sudionika i njihovoj međusobnoj podršci, a za uspješnu provedbu same Smotre zaslužno je Županijsko povjerenstvo srednjih škola za Smotru LiDraNo, čija je članica naša profesorica hrvatskoga jezika Snježana Šulentić.

Svojom nazočnošću Smotru su uveličali ravnatelj Srednje škole Isidora Kršnjavoga g. Željko Filjak i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije gđa Miranda Glavaš-Kul, a detaljnije izvješće o održanoj Smotri možete pročitati na mrežnoj stranici škole domaćina.